For more information on COVID-19 and how to prevent infection, visit sacoronavirus.co.za.

Eisteddfod-pret 2

Nog gedigte, monoloe en samesprake vir die laerskool

Gloudine Kellerman, Jonelle du Toit, Tumi Steyn

ISBN:

9780798180245

Publisher:

Human & Rousseau

Date Released:

April 2020

Price (incl. VAT):

R 235.00

Format:

Soft cover, 224pp


About this book:

A wonderful collection of material suitable for use in eisteddfod competitions that follows on the success of the first title in this series. It again includes 108 original poems, 24 monologues and 20 dialogues that are perfect for foundation phase learners. An introduction by Louise Lachenicht also provides useful guidelines and tips on how to prepare a candidate - with a special focus on dramatized poetry performed by an individual or a group.

Read extract

RELATED BOOKS

Die legendariese Lua Verwey

Dihanna Taute

Nimmermeer

Jessica Townsend

Kies-jou-avontuur: Die gevaarlikste speletjie op aarde

Johann Strauss

Dagboek van ’n dork 2: Stories van ’n nie-so-gewilde partytjiepop

Kobus Geldenhuys

Saartjie Omnibus 7

Bettie Naudé

Regte-egte rampe

Susan Martineau

Trompie Omnibus 8

Topsy Smith

Lotta se lewe 10: Koalakonsternasie

Alice Pantermuller

Dagboek van ’n dork 1: Stories van ’n nie-so-fantastiese lewe

Rachel Renée Russell

Kies-jou-avontuur: Die gevaarlikste speletjie op aarde

De Wet Hugo

Grilgrypers 4: Die meisie in die maanlig

De Wet Hugo

Regte-egte raaisels

Susan Martineau

Saartjie Omnibus 8

Bettie Naudé

Harry Griesel 5: Die spookmonster

Sonja Kaiblinger

Lotta se lewe 8: Die kattekonsert

Alice Pantermuller

Bella en Sebastiaan

Alex van Houwelingen

Madiba Magic 100th Birthday Edition

Nelson Mandela

Lotta se lewe 8: Die kattekonsert

Kobus Geldenhuys

Bella en Sebastiaan

Mari Grobler

Grilgrypers 1: Die vloek van Vreesbaai

Shân Fischer

Grilgrypers 3: Kamp vir monsters

De Wet Hugo

Die legendariese Lua Verwey

Theodore Key

Harry Griesel 4: Die zombie-ontvoerder

Irma Vermeulen

Grilgrypers 2: Web van die mummie

De Wet Hugo

Bitterbosbende 1

Stephen Wallace

Grilgrypers 2: Web van die mummie

Shân Fischer

Lotta se lewe 9: Die kangaroe se skoen

Kobus Geldenhuys

Grilgrypers 4: Die meisie in die maanlig

Shân Fischer

Harry Griesel 5: Die spookmonster

Irma Vermeulen

Bitterbosbende 1

Anzil Kulsen

Wondersmid

Jaco Jacobs

Grilgrypers 5: Die groen watergraf

De Wet Hugo

Harry Griesel 5: Die spookmonster

Fréderic Bertrand

Nimmermeer

Jaco Jacobs

Trompie Omnibus 7

Topsy Smith

Lotta se lewe 8: Die kattekonsert

Jutta Langreuter

Dagboek van ’n dork 2: Stories van ’n nie-so-gewilde partytjiepop

Rachel Renée Russell

Harry Griesel 4: Die zombie-ontvoerder

Sonja Kaiblinger

Wondersmid

Jessica Townsend

Die avonture van Anna Atoom

Elizabeth Wasserman

Harry Griesel 4: Die zombie-ontvoerder

Fréderic Bertrand

Lotta se lewe 9: Die kangaroe se skoen

Jutta Langreuter

Lotta se lewe 9: Die kangaroe se skoen

Alice Pantermuller

Grilgrypers 5: Die groen watergraf

Shân Fischer

Eisteddfod-pret

Gloudine Kellerman

Die legendariese Lua Verwey 2: 'n Plaas se geraas

Dihanna Taute

Dagboek van ’n dork 1: Stories van ’n nie-so-fantastiese lewe

Kobus Geldenhuys

Lotta se lewe 10: Koalakonsternasie

Kobus Geldenhuys

Grilgrypers 1: Die vloek van Vreesbaai

De Wet Hugo

Die legendariese Lua Verwey 2: 'n Plaas se geraas

Theodore Key