For more information on COVID-19 and how to prevent infection, visit sacoronavirus.co.za.

Eisteddfod-pret

Jonelle du Toit, Gloudine Kellerman, Maja Sereda

ISBN:

9780798175982

Publisher:

Human & Rousseau

Date Released:

January 2018

Price (incl. VAT):

R 235.00

Format:

Soft cover, 224pp


About this book:

For parents, teachers and coaches wishing that the search for suitable material for Eisteddfod competitions were easier, this book is the answer! These 108 poems, 24 monologues and 20 dialogues are original, previously unpublished works with the potential to earn an A++ in competition. An introduction by Eisteddfod veteran Louise Lachenicht also provides useful guidelines and tips on how to prepare a candidate.

RELATED BOOKS

Regte-egte raaisels

Susan Martineau

Nimmermeer

Jaco Jacobs

Grilgrypers 4: Die meisie in die maanlig

Shân Fischer

Lotta se lewe 10: Koalakonsternasie

Alice Pantermuller

Harry Griesel 5: Die spookmonster

Irma Vermeulen

Dagboek van ’n dork 4: Stories van 'n nie-so-elegante ysprinses

Rachel Renée Russell

Grilgrypers 4: Die meisie in die maanlig

De Wet Hugo

Saartjie Omnibus 7

Bettie Naudé

Dagboek van ’n dork 1: Stories van ’n nie-so-fantastiese lewe

Rachel Renée Russell

Lotta se lewe 9: Die kangaroe se skoen

Alice Pantermuller

Dagboek van ’n dork 4: Stories van 'n nie-so-elegante ysprinses

Kobus Geldenhuys

Grilgrypers 5: Die groen watergraf

Shân Fischer

Saartjie Omnibus 8

Bettie Naudé

Trompie Omnibus 8

Topsy Smith

Bella en Sebastiaan

Mari Grobler

Ouma Hester en die Getaway-kar (2020)

Janie Oosthuysen

Bitterbosbende 2

Anzil Kulsen

Harry Griesel 5: Die spookmonster

Fréderic Bertrand

Die avonture van Anna Atoom

Elizabeth Wasserman

Jungu Josh 1: Die goue kalbas

Constant Van Graan

Kies-jou-avontuur: Die gevaarlikste speletjie op aarde

De Wet Hugo

Dagboek van ’n dork 2: Stories van ’n nie-so-gewilde partytjiepop

Kobus Geldenhuys

Lotta se lewe 10: Koalakonsternasie

Kobus Geldenhuys

Nimmermeer

Jessica Townsend

Lotta se lewe 8: Die kattekonsert

Alice Pantermuller

Eisteddfod-pret 2

Gloudine Kellerman

Eisteddfod-pret 2

Tumi Steyn

Bitterbosbende 1

Stephen Wallace

Harry Griesel 5: Die spookmonster

Sonja Kaiblinger

Die legendariese Lua Verwey 2: 'n Plaas se geraas

Dihanna Taute

Lotta se lewe 9: Die kangaroe se skoen

Jutta Langreuter

Wondersmid

Jaco Jacobs

Trompie Omnibus 7

Topsy Smith

Kies-jou-avontuur: Die gevaarlikste speletjie op aarde

Johann Strauss

Bitterbosbende 2

Stephen Wallace

Eisteddfod-pret 2

Jonelle du Toit

Ouma Hester en die Getaway-kar (2020)

Alex van Houwelingen

Regte-egte rampe

Susan Martineau

Bitterbosbende 1

Anzil Kulsen

Ouma Hester en die Getaway-kar (2020)

Alistair Ackermann

Die legendariese Lua Verwey 2: 'n Plaas se geraas

Theodore Key

Dagboek van ’n dork 2: Stories van ’n nie-so-gewilde partytjiepop

Rachel Renée Russell

Lotta se lewe 9: Die kangaroe se skoen

Kobus Geldenhuys

Dagboek van 'n dork 3: Stories van 'n nie-so-talentvolle popster

Rachel Renée Russell

Dagboek van 'n dork 3: Stories van 'n nie-so-talentvolle popster

Kobus Geldenhuys

Grilgrypers 3: Kamp vir monsters

De Wet Hugo

Dagboek van ’n dork 1: Stories van ’n nie-so-fantastiese lewe

Kobus Geldenhuys

Bella en Sebastiaan

Alex van Houwelingen

Wondersmid

Jessica Townsend

Grilgrypers 5: Die groen watergraf

De Wet Hugo