For more information on COVID-19 and how to prevent infection, visit sacoronavirus.co.za.

Eisteddfod-pret 2

Nog gedigte, monoloe en samesprake vir die laerskool

Gloudine Kellerman, Jonelle du Toit, Tumi Steyn

ISBN:

9780798180245

Publisher:

Human & Rousseau

Date Released:

April 2020

Price (incl. VAT):

R 235.00

Format:

Soft cover, 224pp


About this book:

A wonderful collection of material suitable for use in eisteddfod competitions that follows on the success of the first title in this series. It again includes 108 original poems, 24 monologues and 20 dialogues that are perfect for foundation phase learners. An introduction by Louise Lachenicht also provides useful guidelines and tips on how to prepare a candidate - with a special focus on dramatized poetry performed by an individual or a group.

Read extract

RELATED BOOKS

Bitterbosbende 2

Stephen Wallace

Bitterbosbende 1

Stephen Wallace

Dagboek van ’n dork 2: Stories van ’n nie-so-gewilde partytjiepop

Rachel Renée Russell

Saartjie Omnibus 7

Bettie Naudé

Ouma Hester en die Arnosterfant

Janie Oosthuysen

Nimmermeer

Jessica Townsend

Dagboek van 'n dork 3: Stories van 'n nie-so-talentvolle popster

Rachel Renée Russell

Dagboek van ’n dork 2: Stories van ’n nie-so-gewilde partytjiepop

Kobus Geldenhuys

Lotta se lewe 10: Koalakonsternasie

Alice Pantermuller

Ouma Hester en die Arnosterfant

Alistair Ackermann

Die legendariese Lua Verwey 2: 'n Plaas se geraas

Theodore Key

Dagboek van ’n dork 1: Stories van ’n nie-so-fantastiese lewe

Kobus Geldenhuys

Wondersmid

Jessica Townsend

Kies-jou-avontuur: Die gevaarlikste speletjie op aarde

De Wet Hugo

Bitterbosbende 1

Anzil Kulsen

Grilgrypers 5: Die groen watergraf

De Wet Hugo

Ouma Hester en die Getaway-kar (2020)

Alistair Ackermann

Bitterbosbende 3

Stephen Wallace

Dagboek van ’n dork 4: Stories van 'n nie-so-elegante ysprinses

Kobus Geldenhuys

Jungu Josh 2: Die kryger van Aboemondja

Constant Van Graan

Bella en Sebastiaan

Alex van Houwelingen

Trompie Omnibus 7

Topsy Smith

Lotta se lewe 11: Slange en hansworse

Kobus Geldenhuys

Kies-jou-avontuur: Die gevaarlikste speletjie op aarde

Johann Strauss

Saartjie Omnibus 8

Bettie Naudé

Lotta se lewe 9: Die kangaroe se skoen

Jutta Langreuter

Wondersmid

Jaco Jacobs

Regte-egte raaisels

Susan Martineau

Grilgrypers 4: Die meisie in die maanlig

Shân Fischer

Bitterbosbende 3

Anzil Kulsen

Ontdek: Insekte

Laurence Mound

Nimmermeer

Jaco Jacobs

Die avonture van Speurhond Willem

Elizabeth Wasserman

Jungu Josh 1: Die goue kalbas

Constant Van Graan

Grilgrypers 4: Die meisie in die maanlig

De Wet Hugo

Ouma Hester en die Getaway-kar (2020)

Alex van Houwelingen

Regte-egte rampe

Susan Martineau

Ouma Hester en die Getaway-kar (2020)

Janie Oosthuysen

Trompie Omnibus 8

Topsy Smith

Die legendariese Lua Verwey 2: 'n Plaas se geraas

Dihanna Taute

Dagboek van ’n dork 4: Stories van 'n nie-so-elegante ysprinses

Rachel Renée Russell

Dagboek van ’n dork 1: Stories van ’n nie-so-fantastiese lewe

Rachel Renée Russell

Lotta se lewe 9: Die kangaroe se skoen

Kobus Geldenhuys

Bella en Sebastiaan

Mari Grobler

Grilgrypers 5: Die groen watergraf

Shân Fischer

Ontdek: die oseaan

Miranda MacQuitty

Lotta se lewe 11: Slange en hansworse

Alice Pantermuller

Bitterbosbende 2

Anzil Kulsen

Dagboek van 'n dork 3: Stories van 'n nie-so-talentvolle popster

Kobus Geldenhuys

Lotta se lewe 10: Koalakonsternasie

Kobus Geldenhuys